Author Archives: David Williams

Testing Post

Thursday 16th September – Wessex BC (Wessex)
D. Gibbs, M. Kelly, N. Whyte, S. Newman 08-09
G. Poolman, R. Bailey, B. Williams, S. Sokol 18-06
F. Payne, R. Cleeves, H. Frye, C. Stevens 15-12 41-27

Wednesday 15th September – Clevedon (Wessex)
Payne, M. Hillman, M. Kelly 10-17
Bailey, I. Miles, C. Stevens 17-08
Gibbs, N. Whyte, B. Williams 08-15 35-40

 

FRIDAYS MIXED UMBRELLA 2022

Mixed Umbrella 2022  :  ( 3 points for win, 2 points for tie, 1 point for loss )   Inc.  6/5/22

Played Won Tied Lost Shot Diff Points
  Eric Sage 3 2 0 1 8 7
  Rita Bailey 3 2 0 1 -3 7
  Hugh Gibbs 2 2 0 0 24 6
  Hilary Bryant 2 2 0 0 17 6
  Chris Sage 2 1 0 1 -3 4
  Hanna Frye 1 1 0 0 14 3
  Carmine 1 1 0 0 14 3
  Bill Nicholls 1 1 0 0 10 3
  Fiona Payne 1 1 0 0 7 3
  Nancy Whyte 1 1 0 0 7 3
  Kay Wilson 1 1 0 0 7 3
  David Ferrari 3 0 0 3 -21 3
  Ray Bryant 2 0 0 2 -24 2
  Dott Gibbs 2 0 0 2 -24 2
  Margaret Kelly 1 0 0 1 -4 1
  Les Kelly 1 0 0 1 -4 1
  Mike Manning 1 0 0 1 -4 1
  Brenda Williams 1 0 0 1 -7 1
  Martin Payne 1 0 0 1 -7 1
  Margaret Hillman 1 0 0 1 -14 1

MENS AND MIXED MATCH REPORTS 2022

Tuesday 24th May – Winscombe (Centenary)
W. Nicholls, E. Sage, R. Rockett, J. Newman
D. Hubbard, Carmine, D. Carpenter, M. Cooper
G. Robbins, K. Puddy, M. Milliner, W. Harrison
P. Coumis, M. Campbell, D. Jones, D. Wheatley
L. Kelly, T. Gatehouse, B. Pocock, P. Owen
H. Whyte, R. Bromet, G. Richards, M. Manning

Sunday 22nd May – Congresbury (B E Top Club)
2w singles – C. Gazzard
4w singles – D. Fairhurst
Pairs – S. Davies/C.Heal
Triples – P. Sloman, M. Cooper, D. Nutt
4s – P. Coumis, D. Wheatley, A. Jackson, W. Harrison

Saturday 21st May – “A” – v – Yeovil “A”
P. Coumis, D. Wheatley, C. Gazzard, M. Cooper
P. Sloman,H. Gibbs, S. Davies, D. Nutt
D. Carpenter, M. Milliner, P. Owen, W. Harrison

Saturday 21st May – “B” v RBL “B”
K. Puddy, M. Campbell, R. Bromet, J. Newman
N. Robbins, W. Nicholls, B. Pocock, K. Holland
H. Whyte, Carmine, M. Manning, K. Burgess

Saturday 21st May – “C” – IoW “C”
E. George, T. Gatehouse, M. Payne, D. Jones
A. Hollier, C. Cleeves, D. Hubbard, G. Frost
D. Ferrari, L. Kelly, G. Rain, G. Hodge

Thursday 19th May – Saxons v Ashcombe Crusaders
N. Robbins, M. Milliner, M. Cooper                 15-21
P. Coumis, K. Holland, P. Owen                       09-17
H. Whyte, R. Bromet, J. Newman                     12-18
D. Carpenter, R. Rockett, C. Heal                     13-16
D. Hubbard, H. Gibbs, D. Wheatley                 24-11
M. Willetts, K. Burgess, W. Harrison               12-14         85-97   (2-18)

 

Tuesday 17th May Vikings v Mark Moor – CANCELLED BY MARK MOOR DUE TO NUMBERS

G. Robbins, K. Puddy, G. Hodge
D. Ferrari, D. Roberts, D. Jones
C. Cleeves, T. Gatehouse, B. Johnson
R. Bryant, W. Nicholls, G. Richards
M. Willetts, L. Kelly, G. Frost
S. Pratt, E. Sage, G. Rain

Saturday 14th May “A” v Isle of Wedmore
P. Coumis, D. Wheatley, C. Gazzard, M. Cooper            21-15
P. Sloman, D. Fairhurst, S. Davies, C. Heal                      33-07
D. Carpenter, P. Owen, A. Jackson, W. Harrison            18-18     72-40    (11-1)

Saturday 14th May “B” v Isle of Wedmore
L. Kelly, R. Bromet, M. Milliner, J. Newman                     17-16
N. Robbins, W. Nicholls, B. Pocock, K. Holland               33-20
H. Whyte, Carmine, M. Manning, K. Burgess                  18-13     68-49    (12-0)

Saturday 14th May “C” v Chew Stoke
T. Hines, D. Ferrari, M. Payne, G. Hodge                         16-17
R. Stallard, C. Cleeves, D. Hubbard, G. Frost                   23-10
K. Fairhurst, E. George, E. Sage, D. Jones                         16-28    55-56    (2-10)

Thursday 12th May – Saxons – Clevedon Prom
T. Puddy, M. Milliner, M. Cooper                           13-22
N. Robbins, M. Campbell, J. Newman                   08-17
R. Bromet, H. Whyte, A. Jackson                            22-11
D. Carpenter, K. Holland, D. Wheatley                 25-15
P. Coumis, B. Pocock, P. Owen                              32-06
R. Rockett, M. Manning, H. Gibbs                         23-07      123-78    (16-4)

Wednesday 11th May – Bristol (Double rink)
C. Gazzard, M. Cooper,  S. Davies, C. Heal                       22-05
P. Sloman, W.Harrison, D. Fairhurst D. Nutt                   27-06   49-11

Saturday 7th May – Vines Park Tourists
C. Cleeves, S. Milliner, B. Pocock A. Jackson                   22-09
M. Payne, L. Richards, G. Richards, C. Gazzard              17-18.75
P. Sloman, C. Sage, J. Newman, C. Heal                          24-18
D. Carpenter, D. Jones. R. Cleeves, S. Davies                 16-22
D. Gibbs, G. Rain, H. Gibbs, M. Cooper                           18-23
R. Bailey, G. Hodge, M. Milliner, P. Owen                       19-18 116-108.75

Wednesday 4th May – St Andrews – mixed
D. Callister. M. Payne, R. Rockett, D. Fairhurst                  23-21
D. Gibbs, N. Whyte, B. Williams, J. Newman                      21-15
G. Poolman, G. Hodge, H. Frye, B. Johnson                       12-16
R. Bailey, M. Slavin, H. Gibbs, K. Wilson                             19-18     75-70

Tuesday 3rd May – Vikings v Nailsea
M. Willetts, M. Manning, G. Frost                               15-13
G. Robbins, K. Puddy, G. Hodge                                 18-23
S. Pratt, A. Hollier, J. Smart                                          24-07
L. Kelly, D. Roberts, D. Jones                                       05-28
R. Bryant, W. Nicholls, G. Richards                            12-21
C. Cleeves, T. Gatehouse, B. Johnson                       29-06 103-98 (14-6)

Tuesday 3rd May – Saxons v Clarence Blues
R. Bromet, M. Campbell, W. Harrison              16-15
Carmine, J. Newman, C. Heal                            11-23
P. Coumis, B. Pocock, P. Owen                         13-13
T. Puddy, H. Gibbs, M. Cooper                         16-15
D. Carpenter, M. Milliner, A. Jackson              17-10
H. Whyte, R. Rockett, D. Wheatley                  21-12       94-88      (17-3)

Saturday 30th April – Burnham on Sea
C. Cleeves, M. Milliner, C. Gazzard             10-20
E. George, P. Coumis, M. Cooper                09-17
K. Fairhurst, K. Burgess, D. Fairhurst         25-04
M. Willetts, P. Sloman, D. Wheatley           25-12
L. Kelly, T. Gatehouse, D. Jones                  03-37
G. Frost, B. Pocock, W. Harrison                12-15        84-105

Wednesday 27th April – Penarth
L. Kelly, H. Gibbs, D. Jones, M. Cooper                         13-19
A. Hollier, M. Campbell, G. Richards, C. Gazzard        23-13
Carmine, R. Rockett, B. Johnson, C. Heal                     31-10
G. Robbins, P. Coumis, M. Manning, D. Wheatley      19-15
H. Whyte, N. Robbins, D. Fairhiurst, J. Newman         25-16        111-73

Tuesday 26th April – Saxons v Winscombe
T. Puddy, M. Milliner, M. Cooper                        18-12
P. Coumis, M. Campbell, C. Heal                        20-21
R. Bromet, Carmine, W. Harrison                      34-05
D. Hubbard, B. Pocock, J. Newman                   15-14
D. Carpenter, G. Rain, D. Wheatley                   04-22
H. Whyte, M. Manning, H. Gibbs                       17-19       108-93      (14-6)

Sunday 24th April – Battle of Sexes
On a chilly and sunny afternoon the men proved too strong for the ladies
Alan Hollier, H. Whyte, J. Newman 20                   M. Slavin, R. Bailey, S. Cooper         13
M. Payne, H. Gibbs, C. Gazzard      22                    D. Callister, H. Frye, K. Wilson         14
R. Bromet, T. Puddy, M. Cooper     32                    D. Gibbs, M. Kelly, N. Whyte           14
K. Fairhurst, L. Kelly, D. Fairhurst   16                    S. Newman, F. Payne, B. Williams  11
Total                                                     90                                                                                52                                                                               
                                                        

Saturday 23rd April – Weston Bath
D. Ferrari, Carmine, G. Richards, C. Gazzard            33-16
L. Kelly, M. Campbell, J. Newman, W. Harrison        31-17
A. Hinds. P. Coumis, M. Milliner, M. Cooper             19-12
E. George, J. Smart, P. Sloman, D. Wheatley             11-23
D. Carpenter, G. Hodge, D. Nutt, G. Frost                 13-22
D. Hubbard, B. Pocock, K. Burgess, S. Davies           11-32       118-122

Thursday 21st April – Vikings v Clarence Golds
On a warm and sunny afternoon Clarence proved too strong winning on 4 of 6 rinks.
S. Pratt, Carmine, J. Smart                          12-17
T. Puddy, L. Kelly, D. Jones                          17-16
C. Cleeves, N. Robbins, B. Johnson            08-21
D. Roberts, K. Puddy, G. Frost                    12-17
R. Bryant, D. Hubbard, G. Richards           25-22
A. Hollier, G. Robbins, G. Hodge                07-29    81-122    (4-16)

 

 

 

Saturday 16th April President v Captain (Opening day)
President                                                           Captain

D. Fairhurst                31                                   P. Owen                        23
G. Rain                                                               G. Frost
G. Robbins                                                        B. Pocock
D. Hubbard                                                       K. Fairhurst

C. Gazzard                26                                    D. Wheatley                   11
D. Jones                                                             G. Richards
E. Sage                                                               T. Gatehouse
R. Bryant                                                           P. McHugh

G. Hodge                 10                                    M. Milliner                       34
J. Smart                                                            D. Carpenter
R. Bromet                                                        N. Robbins
L. Kelly                                                             D. Roberts

W. Harrison           24                                     S. Davis                             13
H. Whyte                                                         K. Burgess
M. Campbell
A. Hollier                                                        M. Payne

P. Sloman              15                                     J. Newman                        19
K. Puddy                                                         P. Coumis
A. Hinds                                                          E. George

M. Cooper            31                                      A. Jackson                          11
M. Manning                                                    H. Gibbs
T. Puddy                                                          R. Rockett
C. Cleeves                                                       D. Ferrar

137                                                                                111

 

LADIES MATCH REPORTS 2022

LADIES MATCH REPORTS 2022

Sunday 5th June – Clevedon (Tony Allcock)
T. Miles, B. Williams, D. Carpenter, P. Owen
H. Frye, P. Coumis, K. Wilson, D. Wheatley

Saturday 4th June – St. Andrews (SCL)
Thursday 2nd June – RBL – friendly
Tuesday 31st May – Wedmore (WDLL)
S. Newman, N. Whyte, K. Wilson
D. Gibbs, M. Slavin, R. Cleeves
C. Sage, F. Payne, A. Holland

Saturday 28th May – Wyrral Park (SCL)
R. Bailey, H. Frye, S. Harrison
M. Kelly, B. Williams, K. Wilson
T. Miles, F. Waters, A. Holland

Friday 27th May – Ashcombe (WL)
R. Bailey, T. Miles, M. Hillman. S. Harrison
G. Poolman, N. Whyte, H. Frye, R. Cleeves
D. Gibbs, M. Slavin, M. Kelly, B. Williams

Thursday 26th May – Congresbury (WDLL)
Tuesday 24th May – Winscombe (centenary)
T. Miles, R. Bailey, M. Slavin. L. Wilson
S. Newman, S. Milliner, M. Kelly, S. Sokol
G. Poolman, C. Stevens, N. Whyte, R. Cleeves
C. Sage, F. Payne, B. Williams, H. Frye

Friday 20th May – Ashcombe – (WL)
D. Gibbs, M. Kelly, N. Whyte, H. Frye                    12-14
M. Rivers, M. Slavin, A. Culpeck, K. Wilson           06-20
S. Milliner, R. Bailey, F. Payne, R. Cleeves            11-19     29-53  (0 pts) 

Wednesday 18th May – Keynsham (ML)
M. Kelly, B. Williams, S. Sokol                     19-18
F. Payne, M. Slavin, K. Wilson                     13-16
S. Newman, N. Whyte, H. Frye                   12-17     44-51   (2-8)

Saturday 14th May – Wedmore (SCL)
N. Whyte, T. Miles, R. Cleeves                                   12-20
S. Newman,  B. Williams, S. Sokol                             17-22
R. Bailey, M. Kelly,, K. Wilson                                     19-22   48-64   (0-12)

Friday 13th May – Portishead (WDLL)
N. Whyte, H. Frye, K. Wilson                        20-09
C. Sage, M. Kelly, B. Williams                       06-24
G. Poolman, F. Payne, R. Cleeves               06-26      32-59     (2-10)

Wednesday 11th May – Wedmore (ML) Postponed by Wedmore
G. Poolman. S. Newman, S. Cooper
S. Milliner, K. Wilson, S. Sokol
N. Whyte, B. Williams, A. Holland

 

Tuesday 10th May – Fosseway (ML)
T. Miles, N. Whyte, A. Holland          22-09
F. Payne, M. Kelly, K. Wilson             12-13
R. Bailey, C. Sage, R. Cleeves            09-22   43-44   (2-8)

Saturday 7th May – Ashcombe (SCL)
F. Payne, M. Kelly, B. Williams                         15-14
S. Newman, H. Frye, K. Wilson                        21-20
N. Whyte, A. Culpeck, S. Sokol                        13-29    49-63

Thursday 5th May – Clevedon Wessex)
M. Slavin,, S. Milliner, H. Frye, S. Harrison              11-18
C. Sage, M. Kelly, A. Culpeck, A. Holland                 15-21
D. Gibbs, G. Poolman, M. Hillman, R. Cleeves       20-15     46-54   (2points)

Tuesday 3rd May – Clevedon Prom (Wessex)
G. Poolman, J. Bakonyi, S. Newman, A. Holland      16-14
M. Kelly, R. Bailey, A. Culpeck, H. Frye                       11-22
C. Sage, F. Payne, N. Whyte, K. Wilson                      15-25    42-61  (2 points)

Friday 29th April – Bridgwater (LF) (CANCELLED BY BRIDGWATER – COVID)
L. Richards, S. Newman, B. Williams, K. Wilson
D. Gibbs, M. Kelly, S. Cooper. Whyte, S. Harrison
C. Sage, F. Payne, M. Hillman, S. Cooper

Monday 25th April – Keynsham (ML)
N. Whyte, C. Sage, S. Sokol                   12-15
S. Newman, B. Williams, S. Cooper     22-11
F. Payne, M. Kelly, K. Wilson                 22-12      56-38    (8-2)

 

 

All Indoor Fixtures and Results 2021-2022

Updated on8th April 2022

Sep 2021 Type Start F A Start F A
27 Mon Men’s Triples 5.10 pm Hotel Alpha 7.5 16 7.20 pm Bravo Golf 15        14
28 Tue Men’s Fours 5.10 pm Avocets Wagtails 14.25 9 7.20 pm Doves Thrushes 7 17
29 Wed Men’s Fours 5.10 pm Eagles Magpies 21 10 7.20 pm Goldfinches Kestrels 16 13
Ladies’ Triples 12.30 pm Robins Sparrows NP NP 2.50 pm Wrens Larks NP NP
30 Thu Men’s Fours 5.10 pm Foxtrot Charlie 16 6 7.20 pm Delta Echo 10 19
Oct 2021 Type Start F A Start F A
1 Fri
2 Sat
3 Sun
4 Mon Men’s Triples 5.10 pm Echo Foxtrot NP NP 7.20 pm Bravo Hotel 27 2
5 Tue Men’s Fours 5.10 pm Avocets Doves 4 24 7.20 pm Eagles Wagtails 7.5 15
6 Wed Mixed Triples 12.30 pm Diamonds Amethysts 7 31 2.50 pm Emeralds Opals 13 11
Men’s Fours 5.10 pm Goldfinches Thrushes 13 19 7.20 pm Ibis Magpies 27 10
7 Thu Men’s Triples 5.10 pm Alpha Charlie 9 12.75 7.20 pm Delta Golf 4 23
8 Fri
9 Sat
10 Sun
11 Mon Men’s Triples 5.10 pm Bravo Delta 32 6 7.20 pm Foxtrot Golf NP NP
12 Tue Men’s Fours 5.10 pm Doves Eagles 28 5 7.20 pm Avocets Goldfinches 10 25
13 Wed Ladies’ Triples 12.30 pm Sparrows Wrens 8 13 2.50 pm Robins Larks 7 14
Men’s Fours 5.10 pm Ibis Wagtails 22 4 7.20 pm Kestrels Thrushes 4 29
14 Thu Men’s Triples 5.10 pm Charlie Hotel 21 11 7.20 pm Alpha Echo 8 15
15 Fri Planet Triples 5.10 pm  Mars  v Neptune _19-6   6.20 pm  Venus   v Earth _8-15_____ 7.30 pm    Jupiter v  Pluto ______ NP NP
16 Sat Mixed Friendly – Woodspring – (1 Triple – Home) – (2 Triples – Away) – Start at 2pm  CANCELLED
17 Sun
18 Mon Men’s Triples 5.10 pm Bravo Foxtrot 20 9 7.20 pm Charlie Echo 12 9
19 Tue Men’s Fours 5.10 pm Eagles Goldfinches 6                  25 7.20 pm Doves Ibis 5      14.25
20 Wed Mixed Triples 12.30 pm Amethysts Emeralds 12 7 2.50 pm Opals Diamonds 10 14
Men’s Fours 5.10 pm Avocets Kestrels 7.5 23 7.20 pm Magpies Wagtails 15 17
21 Thu Puriton – Mixed – 1 Rink Home 10am to 12pm – 1 Rink Away 10am to 12am  CANCELLED BY PURITON
Men’s Triples 5.10 pm Alpha Golf 13 11 7.20 pm Delta Hotel 5 18
22 Fri Planet Triples 6.20 pm  Mars v Earth _17-2_____ 7.30 pm   Neptune v Jupiter ___6-17__
23 Sat
24 Sun
25 Mon Men’s Triples 5.10 pm Hotel Echo 10 20 7.20 pm Delta Foxtrot 7 18
26 Tue Men’s Fours 5.10 pm Goldfinches Ibis 15 19 7.20 pm Eagles Kestrels 18 7
27 Wed Ladies’ Triples 12.30 pm Wrens Robins 7 16 2.50 pm Larks Sparrows 11 20
Men’s Fours 5.10 pm Doves Magpies 24 13 7.20 pm Avocets Thrushes 9 31
28 Thu Men’s Triples 5.10 pm Alpha Bravo 7 18 7.20 pm Charlie Golf 16 13 
29 Fri Planet Triples 5.10 pm  Jupiter  v Earth _16-10  6.20 pm    Mars v Venus _13-10____
30 Sat 10.30 am Ladies Annual General Meeting
Mixed Friendly 2 pm St Andrews 1R (H)/2R (A)  CANCELLED 4 pm St Andrews 1R (H)/2R (A)  CANCLLED
31 Sun
Nov 2021 Type Start F A Start F A
1 Mon Men’s Triples 5.10 pm Alpha Delta 12 13 7.20 pm Echo Golf 17 10
2 Tue Men’s Fours 5.10 pm Ibis Kestrels 10.5 13 7.20 pm Goldfinches Magpies 16.5 6
3 Wed Mixed Triples 12.30 pm Emeralds Diamonds 16 13 2.50 pm Opals Amethysts 11 13
Men’s Fours 5.10 pm Eagles Thrushes 15 17 7.20 pm Doves Wagtails 12 8
4 Thu Men’s Triples 5.10 pm Foxtrot Hotel 16 16 7.20 pm Bravo Charlie 5 17
5 Fri Mixed Triples 5.10 pm  Mars  v Pluto ___ 6.20 pm  Jupiter v Venus 24-1______ 7.30 pm   Neptune v Earth 17-10 ______
6 Sat
7 Sun Mixed Friendly – North Petherton – Away – 3 Rinks – 2pm Start.  CANCELLED (being rearranged)
8 Mon Men’s Triples 5.10 pm Bravo Echo 20 9 7.20 pm Golf Hotel 17 11
9 Tue Men’s Fours 5.10 pm Kestrels Magpies 16 8 7.20 pm Ibis Thrushes 19                  14
10 Wed Ladies’ Triples 12.30 pm Robins Sparrows 17 13 2.50 pm Larks Wrens 19 18
Men’s Fours 5.10 pm Goldfinches Wagtails 13 9 7.20 pm Avocets Eagles 5 17
11 Thu Men’s Triples 5.10 pm Charlie Delta 17 20 7.20 pm Alpha Foxtrot 16 15
12 Fri Planet Triples 5.10 pm  Neptune  v Venus _9-6_____   6.20 pm  Mars v Jupiter _20-5______ 
13 Sat
14 Sun
15 Mon North Petherton – Away – (3 mixed. All Start 2pm (2 hours)   LOST 42-76
Men’s Triples 5.10 pm Foxtrot Charlie 12 13 7.20 pm Delta Echo 2 26
16 Tue Men’s Fours 5.10 pm Magpies Thrushes 7 26 7.20 pm Kestrels Wagtails 10 14
17 Wed Mixed Triples 12.30 pm Opals Diamonds 17 3 2.50 pm Amethysts Emeralds 14 13
Men’s Fours 5.10 pm Avocets Ibis 7 20 7.20 pm Doves Goldfinches 7 16
18 Thu Ladies Friendly 10 am North Petherton    1R (H) 2 pm North Petherton    1R (H)
Men’s Triples 5.10 pm Bravo Golf NP NP 7.20 pm Alpha Hotel 11 15
19 Fri 7pm for 7.30pm – Presentation Evening – Worlebury Golf Club
20 Sat Mixed Friendly – Woodspring – (1 Triple – Home) – (2 Triples – Away) – Start at 2pm   – WON 49-39
21 Sun
22 Mon Men’s Triples 5.10 pm Delta Golf 10 11 7.20 pm Echo Foxtrot 13 14
23 Tue Men’s Fours 5.10 pm Thrushes Wagtails 14 9.75 7.20 pm Avocets Magpies 15.75 10
24 Wed Ladies Triples 12.30 pm Sparrows Larks 11 15 2.50 pm Robins Wres 14 14
1 Men’s Fours 5.10 pm Doves Kestrels 17 10 7.20 pm Eagle Ibis 7 16
25 Thu Club Annual General Meeting 7.15pm
26 Fri
27 Sat County Double rink 10 am St Andrews   1 rink home 1 away game comceeded
28 Sun
29 Mon Men’s Triples 5.10 pm Alpha Echo 18 9 7.20 pm Hotel Charlie 9 12
30 Tue Men’s Fours 5.10 pm Goldfinches Kestrels 16 13 7.20 pm Eagles Magpies 29 15
Dec 2021 Type Start F A Start F A
1 Wed Mixed Triples 12.30 pm Diamonds Amethysts 6 20 2.50 pm Emeralds Opals 23.25 8
Men’s Fours 5.10 pm Doves Thrushes 17 10.5 7.20 pm Avocets Wagtails 13 13
2 Thu Men’s Triples 5.10 pm Foxtrot Golf 11 16 7.20 pm Bravo Delta 28 10
3 Fri Planet Triples  6.20 pm  Neptune v Venus _10-6______ 7.30 pm   Mars v Jupiter _10-11_____
4 Sat
5 Sun
6 Mon Men’s Triples 5.10 pm Charlie Echo 16 15 7.20 pm Alpha Golf 6 15
7 Tue Men’s Fours 5.10 pm Ibis Magpies 19 10 7.20 pm Goldfinches Thrushes NP NP
8 Wed Ladies Triples 12.30 pm Sparrows Wrens 8 14 2.50 pm Robins Larks 18 8
Men’s Fours 5.10 pm Eagles Wagtails 17 8 7.20 pm Avocets Doves 12 21
9 Thu Men’s Triples 5.10 pm Delta Hotel 15 19 7.20 pm Bravo Foxtrot 15 13
10 Fri Planet Triples 5.10 pm  Jupiter  v Neptune  _NP____   6.20 pm    7.40 pm  Mars v Earth ___NP__
11 Sat
12 Sun
13 Mon Men’s Triples 5.10 pm Charlie Golf 13 13 7.20 pm Alpha Bravo 10 16
14 Tue Men’s Fours 5.10 pm Kestrels Thrushes 10 19 7.20 pm Ibis Wagtails 21 8
15 Wed Mixed Triples 12.30 pm Amethysts Opals 21 9 2.50 pm Emeralds Diamonds 11 16
Men’s Fours 5.10 pm Avocets Goldfinches 13 17 7.20 pm Doves Eagles 14 23
16 Thu Men’s Triples 5.10 pm Delta Foxtrot 3 20 7.20 pm Hotel Echo 12 13
17 Fri Planet Triples 5.10 pm  Venus  v Mars _8-18______   6.20 pm  Jupiter v Earth _15-5______  
18 Sat
19 Sun
20 Mon Men’s Triples 5.10 pm Bravo Charlie 26 5 7.20 pm Foxtrot Hotel 16 8
21 Tue Men’s Fours 5.10 pm Avocets Thrushes 16 14.25 7.20 pm Doves Magpies 22 9
22 Wed Ladies Triples 12.30 pm Wrens Larks 12 15 2.50 pm Robins Sparrows 7 14
Men’s Fours 5.10 pm Eagles Kestrels 31 8 7.20 pm Goldfinches Ibis 18 13
23 Thu Men’s Triples 5.10 pm Alpha Delta 15 10 7.20 pm Echo Golf 5 15
24 Christmas Eve Draw – 12.15pm
25 Sat Christmas Day
26 Sun
27 Mon
28 Tue
29 Wed
30 Thu
31 Fri
Jan 2022 Type Start F A Start F A
1 Sat New Years’ Day
2 Sun
3 Mon
4 Tue Men’s Fours 5.10 pm Magpies Wagtails 22 10 7.20 pm Avocets Kestrels 20 9
5 Wed Mixed Triples 12.30pm Emeralds Opals 15 12 2.50 pm Diamonds Amethysts 6 13
Men’s Fours 5.10 pm Doves Ibis 23 9 7.20 pm
6 Thu Men’s Triples 5.10 pm Bravo Hotel 19 7 7.20 pm Alpha Charlie 18 7
7 Fri Planet Triples 5 pm  Neptune  v Earth 10-13_______   6.20 pm  Jupiter v Venus 12-10______  
8 Sat
9 Sun
10 Mon Men’s Triples 5.10 pm Alpha Foxtrots 16 9 7.20 pm Bravo Echo 16 8
11 Tue Men’s Fours 5.10 pm Doves Wagtails NP NP 7.20 pm Eagles Thrushes 10 32
12 Wed Ladies Triples 12.30 pm Sparrows Wrens 16 8 2.50 pm Robins Larks 17 9
Men’s Fours 5.10 pm Goldfinches Magpies 23 6 7.20 pm Ibis Kestrels 15.75 6
13 Thu Men’s Triples 5.10 pm Golf Hotel 11 21 7.20 pm Charlie Delta 15 7
14 Fri Planet Triples 5 pm  Mars  v Neptune __25-6_____   6.20 pm  Earth v Venus 19-6______  ______
15 Sat
16 Sun Mixed Friendly – Bridgwater – Away – 2 Rinks – 2.30pm Start – 18 Ends 36 26
17 Mon Men’s Triples 5.10 pm Bravo Golf 10 12 7.20 pm Charlie Foxtrot 10 20
18 Tue Men’s Fours 5.10 pm Avocets Eagles NP NP 7.20 pm Goldfinches Wagtails 16 8
19 Wed Mixed Triples 12.30 pm Opals Diamonds 25 5 2.50 pm Amethysts Emeralds 17 4
Men’s Fours 5.10 pm Ibis Thrushes 15 11 7.20 pm Kestrels Magpies 14.25 11
20 Thu Men’s Triples 5.10 pm Hotel Alpha 17 9 7.20 pm Delta Echo 6 12
21 Fri Planet Triples 5 pm  Mars  v Earth _9-8_____   6.20 pm  Jupiter v Neptune __3-17_____
22 Sat Mixed Friendly – Woodspring – (1 Triple – Home) – (2 Triples – Away) – Start at 2pm  REARRANGED FOR 26TH FEBRUARY
23 Sun
24 Mon Men’s Triples 5.10 pm Bravo Hotel 10 0 7.20 pm Delta Golf 8 19
25 Tue Men’s Fours 5.10 pm Goldfinches Kestrels 20.25 7.5 7.20 pm Eagles Magpies 19 8
26 Wed Ladies Triples 12.30 pm Wren Robins 24 5 2.50 pm Larks Sparrows 12 15
Men’s Fours 5.10 pm Doves Thrushes P P 7.20 pm Avocets Wagtails 8 18
27 Thu Men’s Triples 5.10 pm Alpha Charlie 16 18 7.20 pm Echo Foxtrot 21 9
28 Fri Planet Triples 5 pm  Mars  v Neptune_13-5______   6.20 pm  Venus v Earth __16-8____
29 Sat Mixed Friendly  St Andrews          3 Rinks 46 49
30 Sun
31 Mon Men’s Triples 5.10 pm Foxtrot *** Golf 11 11 7.20 pm Alpha Echo 16 10
Feb 2022 Type Start F A Start F A
1 Tue Men’s Fours 5.10 pm Ibis Magpies 12 11 7.20 pm Avocets Doves 9 13
2 Wed Mixed Triples 12.30 pm Diamonds Emeralds 12 13 2.50 pm Ameythysts Opals 13 5
Men’s Fours 5.10 pm Eagles Wagtails 13 11 7.20 pm Goldfinches Thrushes 15 7
3 Thu Men’s Triples 5.10 pm Bravo Delta 23 11 7.20 pm Charlie Hotel 12 13
4 Fri Planet Triples 5 pm  Jupiter v Earth _14-7______   6.20 pm  Mars v Venus _10-5______ 
5 Sat
6 Sun
7 Mon Men’s Triples 5.10 pm Charlie Echo 16 13 7.20 pm Delta Hotel 11 21
8 Tue Men’s Fours 5.10 pm Kestrels Thrushes 11 13 7.20 pm Ibis Wagtails 14 17
9 Wed Ladies Triples 12.30 pm Robins Sparrows 11 15 2.50 pm Larks Wrens 5 13
Men’s Fours 5.10 pm Avocets Goldfinches 9 16.5 7.20 pm Doves Eagles 22 10
10 Thu Puriton – Mixed – 1 Rink Home 10am to 12pm – 1 Rink Away 10am to 12am    GAME CANCELLED BY PURITON 
Men’s Triples 5.10 pm Bravo Foxtrot 16 8 7.20 pm Alpha Golf 8 15
11 Fri Planet Triples 5 pm  Jupiter v  Venus _15-14______ 7.40 pm Neptune v Earth 8-10______
12 Sat
13 Sun
14 Mon North Petherton – Away – (2 Rinks Men and 1 Rink  Ladies) – Home – (1 Rink Ladies). All Start 2pm (2 hours) cancelled by North Petherton
Men’s Triples 5.10 pm Delta Foxtrot 13 14 7.20 pm Echo Hotel 18 12
15 Tue Men’s Fours 5.10 pm Magpies Wagtails 10 0 7.20 pm Avocets Kestrels 12 17
16 Wed Mixed Triples 12.30 pm Amethysts Emeralds 17 5 2.50 pm Opals Diamonds 21 6
Men’s Fours 5.10 pm Doves Ibis 15 12 7.20 pm Eagles Goldfinches 0 10
17 Thu Men’s Triples 5.10 pm Charlie Golf 6.75 11 7.20 pm Alpha Bravo 19 11
18 Fri Planet Triples 5 pm  Venus v Neptune _11-11______   6.20 pm  Mars v Jupiter _3-16______ 
19 Sat
20 Sun
21 Mon Men’s Triples 5.10 pm Echo Golf 8 10 7.20 pm Bravo Charlie 23 6
22 Tue Men’s Fours 5.10 pm Avocets Thrushes 10 19 7.20 pm Doves Magpies 9 17
23 Wed Ladies Triples 12.30 pm Larks Sparrows 5 12 2.50 pm Wrens Robins 9 14
Men’s Fours 5.10 pm Eagles Kestrels 15 4.5 7.20 pm Goldfinches Ibis 11.25 13
24 Thu Men’s Triples 5.10 pm Alpha Delta 17 11 7.20 pm Foxtrot Hotel 19 8
25 Fri
26 Sat Mixed  Friendly Woodspring CANCELLED
27 Sun
28 Mon Men’s Triples 5.10 pm Golf Hotel 18 10 7.20 pm Alpha Foxtrot 12 10
Mar 2022 Type Start F A Start F A
1 Tue Men’s Fours 5.10 pm Doves Wagtails 22 11.5 7.20 pm Eagles Thrushes 11 13
2 Wed Mixed Triples 12.30 pm Ameythysts Opals 16 11 2.50 pm Diamonds Emeralds 11 12
Men’s Fours 5.10 pm Goldfinches Magpies 12.75 11 7.20 pm Ibis Kestrels 16 8
3 Thu Men’s Triples 5.10 pm Charlie Delta 10 0 7.20 pm Bravo Echo 12 17
4 Fri
5 Sat
6 Sun
7 Mon Men’s Triples 5.10 pm KO1 Bravo Delta 15 13 7.20 pmKO1 Golf Hotel 14 13
8 Tue Men’s Fours 5.10 pm Avocets Eagles 5 20 7.20 pm Goldfinches Wagtails 16 13
9 Wed Ladies Triples 12.30 pm Larks Wrens 6 21  2.50 pm Robins Sparrows 3 21
Men’s Fours 5.10 pm Ibis Thrushes 13 13 7.20 pm Kestrels Magpies 13 21
10 Thu Ladies Friendly – Isle of Wedmore – Away – 2 Rinks – 2pm Start. 33 37
Men’s Triples 5.10 pm KO1 Charlie Foxtrot 11 16 7.20 pm KO1 Alpha Echo 14 13
11
12 Sat
13 Sun Mixed Friendly – North Petherton – Away – 3 Rinks – 2pm Start. 72 53
14 Mon Men’s Fours 5.10 pm KO2 Alpha Echo 4 15 7.20 pm KO2 Charlie  

Foxtot

9 14
15 Tue Men’s Fours 5.10 pm Doves Goldfinches 23 12.75 7.20 pm Avocets Ibis 14 12.75
16 Wed Mixed Triples 12.30 pm Ameythysts Diamonds 11 12 2.50 pm Opals Emeralds 7 22
Men’s Fours 5.10 pm Kestrels Wagtails 13 18 7.20 pm Magpies Thrushes 12 16
17 Thu Men’s Triples 5.10 pm KO2 Golf Hotel 18 11 7.20 pm KO2 Bravo Delta 21 7
18 Fri
19 Sat
20 Sun
21 Mon 5.10 pm Doves Thrushes 9 21 7.20 pm
22 Tue Men’s Fours 5.10 pm Eagles Ibis 20 9 7.20 pm Doves Kestrels 23 9
23 Wed Ladies Triples 12.30 pm Larks Robins 5 19 2.50 pm Wrens Sparrows 15.75 11
23 Wed Men’s Fours 5.10 pm Avocets Magpies 12 13 7.20 pm Thrushes Wagtails 11 21
24 Thu Men’s Triples SF NOW 30 MAR 5.10 pm Bravo Foxtrot 9 17 7.20 pm Echo Golf 23 10
25 Fri
26 Sat
27 Sun
28 Mon Men’s Fours QF 5.10 pm Goldfinches Magpies 12 21 7.20 pm Doves Avocets 11 12
29 Tue Men’s Fours QF 5.10 pm Thrushes Wagtails 14 19 7.20 pm Ibis Eagles 12 11.25
30 Wed 5.10 pm 7.20 pm
31 Thu Men’s Fours SF 5.10 pm Magpies Ibis 9 18 7.20 pm Wagtails Avocets 26 7
Apr 2022 Type Start F A Start F A
1 Fri
2 Sat
3 Sun
4 Mon Men’s Triples 7.00 pm Echo Foxtrot 4 28
5 Tue Pairs Final P.Sloman/M.Cooper B.Pocock/W.Harrison 20 19 7.00 pm
6 Wed Singles final D. Fairhurst J. Newman 7.00 pm
7 Thu Men’s Fours Championship final (fours) 7.00 pm Wagtails Ibis 16 13
8 Fri
9 Sat
10 Sun
11 Mon 7.20 pm
12 Tue 7.20 pm
13 Wed 7.20 pm
14 Thu 7.15 pm INDOOR AGM
15 Fri
16 Sat
17 Sun

9

Bowls England – Guidance – Covid-19

Return to Play: Step One        Issued: 26 March 2021

ROADMAP TIMELINE
The government will review four tests ahead of each Step. The dates outlined within this document are the earliest that we may move to each step and may be subject to change. You can read a summary of what will be included in each step on the government’s website.
• Step 1: Begins on Monday 29 March
• Step 2: begins no earlier than Monday 12 April (confirmation expected w/c Monday 5 April)
• Step 3: begins no earlier than Monday 17 May (confirmation expected w/c Monday 10 May)
• Step 4: begins no earlier than Monday 21 June (confirmation expected w/c Monday 14 June)

STEP 1: Monday 29 March – KEY POINTS
From Monday 29 March until Step 2, the following applies to outdoor lawn bowls:
• Lawn bowls may resume
• Play is permitted in accordance with the guidelines in the Table below – this is for Step 1 only and will be reviewed as the restrictions are eased by government
• Clubs are advised to implement a pre-booking system in order to manage attendance at the club, and to ensure adequate time between booked sessions
• Travel to participate in bowls is permitted but you are advised to ‘stay local’ wherever
possible
• Spectators are not permitted at Step 1 – only those who are participating or required to be on site to manage a session should be in attendance (exceptions apply for people with
disabilities, or adults needed to supervise under-18s in a safeguarding role)
• Bowls coaching and other curriculum-based activity is permitted
• Greens maintenance is permitted
FORMAT OF PLAY

Organised sport
Singles – Use of every rink and marker permitted if required
Pairs – Use of every rink
Triples – Play on alternate rinks
Fours – Play on alternate rinks

Informal activity

The ‘rule of six’ applies OR two households

Any combination of formats may be played under the ‘organised sport’ exemption, however the maximum number of participants on a six-rink outdoor green at any one time should not exceed 24.

Clubs with less or additional rink capacity may amend figures accordingly (average four people per rink) so long as they deem it to be safe.
EQUIPMENT
Try to avoid using shared equipment whenever possible – players are advised to have their own mat/jack during any session. If you are sharing equipment, for example jacks/mats, practise strict hand hygiene including sanitisation after using any shared equipment. Should measuring be necessary, players (or marker if used) must use their own measure.
The following items can be utilised during any session:
• Mat
• Bowls
• Jack
• Rink markers
• Gloves
• Scorecards (these should be retained by one person only if required)
• Bowling arm/lifter (for use by one person only if required)
• Bowling aids (for players with a disability if required)
The following items are deemed optional – it is for individual clubs to permit their use or otherwise:
• Scoreboards
• Bowls pushers
• Ditch markers
• 2m distance sticks
• Chalk (Spray chalk only)
SPECTATORS
Spectators are not permitted. This does not apply to carers for people with disabilities, or adults needed to supervise under-18s in a safeguarding role. Where it is necessary for them to be present, supervising adults should not mix with others from outside their household or support bubble.

TRAVEL
You should minimise time spent outside your home, but you can leave your home to participate in bowling activity. Always check that it’s safe to travel before you set out. All participants must follow the government’s guidance on safer travel.
CHANGING ROOMS
Indoor facilities including changing rooms cannot open, although toilet facilities can be accessed. Indoor facilities can be used for through access (following Covid guidelines). Wherever possible, people should come ready to play.
COACHING
Bowls coaching is permitted where this is 1:1, 2:1 with someone from another household, or in your bubble or household. The coach is exempt from the legal gathering limits for work purposes. This should only take place in a public outdoor place i.e. the bowls club. Social distancing should be maintained between people who do not live together or share a support/childcare bubble. Coaching education and training courses can be delivered through the education exemption.
HYGIENE
Hand sanitise at regular intervals, especially if you have to touch communal surfaces or equipment.
Once you are home, remember to wash your hands thoroughly.

Outdoor Booking Form 2021

Whilst this booking form is in operation please contact Derek Jones to book a session. Contact him by text or e-mail – text (07900 912087) – e-mail (derek-jones@live.co.uk).

Day Date Month   10 AM – 11.30 AM     12 NOON – 1..30 PM     2 PM – 3.30 PM     4 PM to 5.30 PM     6 PM to 7.30 PM  
UPDATED Saturday 22nd May at 11.55 am            
Sun 25 Apr
Rink 1 [ ] [ ] [ Battle of the Sexes ] [ Battle of the Sexes ] [ ]
[ ] [ ] [ ] [ ] [ ]
Rink 2 [ ] [ ] [ Battle of the Sexes ] [ Battle of the Sexes ] [ ]
[ ] [ ] [ ] [ ] [ ]
Rink 3 [ ] [ ] [ Battle of the Sexes ] [ Battle of the Sexes ] [ ]
[ ] [ ] [ ] [ ] [ ]
Rink 4 [ A Hollier ] [ ] [ Battle of the Sexes ] [ Battle of the Sexes ] [ ]
[ ] [ ] [ ] [ ] [ ]
Rink 5 [ ] [ ] [ ] [ ] [ ]
[ ] [ ] [ ] [ ] [ ]
Rink 6 [ ] [ ] [ ] [ ] [ ]
[ ] [ ] [ ] [ ] [ ]
Snooker [ xxxxxxxxxxxxxxxxx ] [ xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx ] [ xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx ] [ xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx ] [ xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx ]
  [ ] [ ] [ ] [ ] [ ]
Mon 26 Apr
Rink 1 [ ] [ ] [ ] [ ] [ Men’s Umbrella ]
[ ] [ ] [ ] [ ] [ ]
Rink 2 [ K Puddy / S Puddy ] [ S Pratt ] [ ] [ ] [ Men’s Umbrella ]
[ T Puddy ] [ G Rain ] [ ] [ ] [ ]
Rink 3 [ ] [ ] [ ] [ ] [ Men’s Umbrella ]
[ ] [ ] [ ] [ ] [ ]
Rink 4 [ H Frye/R.Bromet ] [ ] [ ] [ ] [ RESTRICTED TO 24 ]
[ K Wilson/N.Robbins ] [ ] [ ] [ ] [ ]
Rink 5 [ ] [ ] [ ] [ ] [ ]
[ ] [ ] [ ] [ ] [ ]
Rink 6 [ ] [ ] [ ] [ ] [ ]
[ ] [ ] [ ] [ ] [ ]
Snooker [ xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx ] [ xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx ] [ xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx ] [ xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx ] [ xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx ]
Tue 27 Apr
Rink 1 [ GREENS ] [ ] [ Ladies’ Umbrella ] [ Ladies’ Umbrella ] [ ]
[ MAINTENANCE ] [ ] [ ] [ ] [ ]
Rink 2 [ GREENS ] [ ] [ Ladies’ Umbrella ] [ Ladies’ Umbrella ] [ D. Nutt ]
[ MAINTENANCE ] [ ] [ ] [ ] [ M.Cooper ]
Rink 3 [ GREENS ] [ ] [ Ladies’ Umbrella ] [ Ladies’ Umbrella ] [ ]
[ MAINTENANCE ] [ ] [ ] [ ] [ ]
Rink 4 [ GREENS ] [ G Hodge/P.Owen ] [ RESTRICTED TO 24 ] [ RESTRICTED TO 24 ] [ Heal ]
[ MAINTENANCE ] [ R Sully/D.Carpenter ] [ ] [ ] [ Davies ]
Rink 5 [ GREENS ] [ Puddy/Puddy ] [ ] [ ] [ ]
[ MAINTENANCE ] [ ] [ ] [ ] [ ]
Rink 6 [ GREENS ] [ ] [ ] [ ] [ ]
[ MAINTENANCE ] [ ] [ ] [ ] [ ]
Snooker [ xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx ] [ xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx ] [ xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx ] [ xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx ] [ xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx ]
      10 AM – 11.30 AM     12 NOON 1.30 PM     2 PM – 3.30 PM     4 PM – 5.30 PM   6 PM – 7.30 PM
Wed 28 Apr
Rink 1 [ ] [ ] [ ] [ ] [ ]
[ ] [ ] [ ] [ ] [ ]
Rink 2 [ ] [ ] [ H & N Whyte ] [ ] [ ]
[ ] [ ] [ R Rockett / G Poolman ] [ ] [ ]
Rink 3 [ K Puddy / S Puddy ] [ ] [ D.Williams/B.Saward ] [ ] [ ]
[ T Puddy ] [ ] [ D.Ferarri ] [ ] [ ]
Rink 4 [ ] [ B Williams ] [ ] [ ] [ ]
[ ] [ S.COOPER ] [ ] [ ] [ ]
Rink 5 [ R.Bromet/N.Robbins ] [ ] [ ] [ ] [ ]
[ A.Hollier/ANO ] [ ] [ ] [ ] [ ]
Rink 6 [ ] [ ] [ ] [ ] [ ]
[ ] [ ] [ ] [ ] [ ]
Snooker [ xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx ] [ xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx ] [ xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx ] [ xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx ] [ xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx ]
Thu 29 Apr
Rink 1 [ GREENS ] [ ] [ K. Puddy ] [ ] [ ]
[ MAINTENANCE ] [ ] [ W.Puddy ] [ ] [ ]
Rink 2 [ GREENS ] [ R.Bromet. N. Robins ] [ ] [ ] [ P.Sloman ]
[ MAINTENANCE ] [ A.Hollier. J.Langridge ] [ ] [ ] [ D. Nutt ]
Rink 3 [ GREENS ] [ ] [ ] [ C. Heal ] [ Darcey Callister ]
[ MAINTENANCE ] [ ] [ ] [ ] [ Jemma ]
Rink 4 [ GREENS ] [ ] [ B Johnson ] [ ] [ ]
[ MAINTENANCE ] [ ] [ A Webb ] [ ] [ ]
Rink 5 [ GREENS ] [ A. Jackson ] [ ] [ ] [ ]
[ MAINTENANCE ] [ J.Jackson ] [ ] [ ] [ ]
Rink 6 [ GREENS ] [ ] [ ] [ ] [ ]
[ MAINTENANCE ] [ ] [ ] [ ] [ ]
Snooker [ xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx ] [ xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx ] [ xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx ] [ xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx ] [ xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx ]
      10 AM – 11.30 AM     12 NOON 1.30 PM     2 PM – 3.30 PM     4 PM – 5.30 PM   6 PM – 7.30 PM
Fri 30 Apr
Rink 1 [ ] [ ] [ Mixed Umbrella ] [ Mixed Umbrella ] [ ]
[ ] [ ] [ ] [ ] [ ]
Rink 2 [ ] [ ] [ Mixed Umbrella ] [ Mixed Umbrella ] [ F. Waters ]
[ ] [ ] [ ] [ ] [ P. Sloman ]
Rink 3 [ ] [ ] [ Mixed Umbrella ] [ Mixed Umbrella ] [ ]
[ ] [ ] [ ] [ ] [ ]
Rink 4 [ ] [ ] [ RESTRICTED TO 24 ] [ RESTRICTED TO 24 ] [ Heal/Davies ]
[ ] [ ] [ ] [ ] [ Cooper/Wheatley ]
Rink 5 [ K Puddy / S Puddy ] [ ] [ ] [ ] [ ]
[ T Puddy/M.Cooper ] [ ] [ ] [ ] [ ]
Rink 6 [ ] [ ] [ ] [ ] [ ]
[ ] [ ] [ ] [ ] [ ]
Snooker [ xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx ] [ xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx ] [ xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx ] [ xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx ] [ xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx ]
Sat 1 May
Rink 1 [ GREENS ] [ ] [ ] [ ] [ ]
[ MAINTENANCE ] [ ] [ ] [ ] [ ]
Rink 2 [ GREENS ] [ D Fairhurst ] [ ] [ ] [ ]
[ MAINTENANCE ] [ K Fairhurst ] [ ] [ ] [ ]
Rink 3 [ GREENS ] [ B.Williams/D.Hubbard ] [ ] [ C. Heal ] [ ]
[ MAINTENANCE ] [ F.Payne/M.Payne ] [ ] [ ] [ ]
Rink 4 [ GREENS ] [ ] [ ] [ ] [ ]
[ MAINTENANCE ] [ ] [ ] [ ] [ ]
Rink 5 [ GREENS ] [ H. Frye ] [ ] [ ] [ ]
[ MAINTENANCE ] [ K. Brooks ] [ ] [ ] [ ]
Rink 6 [ GREENS ] [ ] [ D. Williams ] [ ] [ ]
[ MAINTENANCE ] [ ] [ B. Saward ] [ ] [ ]
Snooker [ xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx ] [ xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx ] [ xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx ] [ xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx ] [ xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx ]
                   
Sun 2 May
Rink 1 [ ] [ ] [ FUN GAME ] [ FUN GAME ] [ ]
[ ] [ ] [ ] [ ] [ ]
Rink 2 [ ] [ ] [ FUN GAME ] [ FUN GAME ] [ ]
[ ] [ ] [ ] [ ] [ ]
Rink 3 [ ] [ ] [ FUN GAME ] [ FUN GAME ] [ ]
[ ] [ ] [ ] [ ] [ ]
Rink 4 [ ] [ ] [ RESTRICTED TO 24 ] [ RESTRICTED TO 24 ] [ ]
[ ] [ ] [ ] [ ] [ ]
Rink 5 [ P.Sloman ] [ ] [ ] [ ] [ ]
[ ] [ ] [ ] [ ] [ ]
Rink 6 [ ] [ ] [ ] [ ] [ ]
[ ] [ ] [ ] [ ] [ ]
Snooker [ xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx ] [ xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx ] [ xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx ] [ xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx ] [ xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx ]
10 AM – 11.30 AM     12 NOON 1.30 PM     2 PM – 3.30 PM     4 PM – 5.30 PM   6 PM – 7.30 PM
Mon 3 May
Rink 1 [ ] [ ] [ ] [ ] [ Men’s Umbrella ]
[ ] [ ] [ ] [ ] [ ]
Rink 2 [ ] [ ] [ ] [ ] [ Men’s Umbrella ]
[ ] [ ] [ ] [ ] [ ]
Rink 3 [ ] [ ] [ ] [ ] [ Men’s Umbrella ]
[ ] [ ] [ ] [ ] [ ]
Rink 4 [ H.Frye/K.Wilson ] [ ] [ ] [ ] [ ]
[ R.Bromet/N.Robins ] [ ] [ ] [ ] [ RESTRICTED TO 24 ]
Rink 5 [ ] [ ] [ ] [ ] [ ]
[ ] [ ] [ ] [ ] [ ]
Rink 6 [ T. Puddy/Puddy ] [ ] [ ] [ ] [ ]
[ Puddy ] [ ] [ ] [ ] [ ]
Snooker [ xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx ] [ xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx ] [ xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx ] [ xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx ] [ xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx ]
      10 AM – 11.30 AM     12 NOON 1.30 PM     2 PM – 3.30 PM     4 PM – 5.30 PM   6 PM – 7.30 PM
Tue 4 May
Rink 1 [ GREENS ] [ ] [ Saxons v Clarence ] [ Saxons v Clarence ] [ ]
[ MAINTENANCE ] [ ] [ ] [ ] [ ]
Rink 2 [ GREENS ] [ ] [ Saxons v Clarence ] [ Saxons v Clarence ] [ ]
[ MAINTENANCE ] [ ] [ ] [ ] [ ]
Rink 3 [ GREENS ] [ ] [ Saxons v Clarence ] [ Saxons v Clarence ] [ ]
[ MAINTENANCE ] [ ] [ ] [ ] [ ]
Rink 4 [ GREENS ] [ ] [ Saxons v Clarence ] [ Saxons v Clarence ] [ ]
[ MAINTENANCE ] [ ] [ ] [ ] [ ]
Rink 5 [ GREENS ] [ ] [ ] [ ] [ ]
[ MAINTENANCE ] [ ] [ ] [ ] [ ]
Rink 6 [ GREENS ] [ K. Puddy ] [ ] [ ] [ ]
[ MAINTENANCE ] [ Puddy ] [ ] [ ] [ ]
Snooker [ xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx ] [ xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx ] [ xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx ] [ xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx ] [ xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx ]
Wed 5 May
Rink 1 [ GREENS ] [ ] [ AVON POLICE ] [ AVON POLICE ] [ ]
[ MAINTENANCE ] [ ] [ ] [ ] [ ]
Rink 2 [ GREENS ] [ Puddy/Puddy ] [ AVON POLICE ] [ AVON POLICE ] [ ]
[ MAINTENANCE ] [ Puddy ] [ ] [ ] [ ]
Rink 3 [ GREENS ] [ ] [ AVON POLICE ] [ AVON POLICE ] [ ]
[ MAINTENANCE ] [ ] [ ] [ ] [ ]
Rink 4 [ GREENS ] [ H.Frye ] [ AVON POLICE ] [ AVON POLICE ] [ ]
[ MAINTENANCE ] [ ] [ ] [ ] [ ]
Rink 5 [ GREENS ] [ ] [ ] [ ] [ ]
[ MAINTENANCE ] [ ] [ ] [ ] [ ]
Rink 6 [ GREENS ] [ ] [ ] [ ] [ ]
[ MAINTENANCE ] [ ] [ ] [ ] [ ]
Snooker [ xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx ] [ xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx ] [ xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx ] [ xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx ] [ xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx ]
      10 AM – 11.30 AM     12 NOON 1.30 PM     2 PM – 3.30 PM     4 PM – 5.30 PM   6 PM – 7.30 PM
Thu 6 May
Rink 1 [ ] [ ] [ ] [ ] [ ]
[ ] [ ] [ ] [ ] [ ]
Rink 2 [ ] [ M.Slavin ] [ B. Johnson ] [ ] [ ]
[ ] [ ] [ Carmine ] [ ] [ ]
Rink 3 [ ] [ Puddy ] [ ] [ ] [ Dan Nutt ]
[ ] [ ] [ ] [ ] [ ]
Rink 4 [ ] [ J. Smart ] [ ] [ ] [ ]
[ ] [ P. Coumis ] [ ] [ ] [ ]
Rink 5 [ ] [ ] [ ] [ ] [ ]
[ ] [ ] [ ] [ ] [ ]
Rink 6 [ ] [ ] [ ] [ ] [ ]
[ ] [ ] [ ] [ ] [ ]
Snooker [ xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx ] [ xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx ] [ xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx ] [ xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx ] [ xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx ]
Fri 7 May
Rink 1 [ M. Cooper ] [ ] [ Mixed Umbrella ] [ Mixed Umbrella ] [ ]
[ (coaching) ] [ ] [ ] [ ] [ ]
Rink 2 [ ] [ M. Rivers ] [ Mixed Umbrella ] [ Mixed Umbrella ] [ Heal/Davies ]
[ ] [ ] [ ] [ ] [ Wheatley/Cooper ]
Rink 3 [ Puddy/Puddy ] [ ] [ Mixed Umbrella ] [ Mixed Umbrella ] [ F. Water ]
[ Puddy ] [ ] [ ] [ ] [ P. Sloman ]
Rink 4 [ ] [ ] [ RESTRICTED TO 24 ] [ RESTRICTED TO 24 ] [ ]
[ ] [ ] [ ] [ ] [ ]
Rink 5 [ Williams/Saward ] [ ] [ ] [ ] [ Dan Nutt ]
[ Ferrari ] [ ] [ ] [ ] [ ]
Rink 6 [ ] [ ] [ ] [ ] [ ]
[ ] [ ] [ ] [ ] [ ]
Snooker [ xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx ] [ xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx ] [ xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx ] [ xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx ] [ xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx ]
      10 AM – 11.30 AM     12 NOON 1.30 PM     2 PM – 3.30 PM     4 PM – 5.30 PM   6 PM – 7.30 PM
Sat 8 May
Rink 1 [ GREENS ] [ ] [ ] [ ] [ ]
[ MAINTENANCE ] [ ] [ ] [ ] [ ]
Rink 2 [ GREENS ] [ ] [ ] [ ] [ ]
[ MAINTENANCE ] [ ] [ ] [ ] [ ]
Rink 3 [ GREENS ] [ ] [ P. Sloman ] [ ] [ ]
[ MAINTENANCE ] [ ] [ ] [ ] [ ]
Rink 4 [ GREENS ] [ ] [ ] [ ] [ ]
[ MAINTENANCE ] [ ] [ ] [ ] [ ]
Rink 5 [ GREENS ] [ ] [ ] [ ] [ ]
[ MAINTENANCE ] [ ] [ ] [ ] [ ]
Rink 6 [ GREENS ] [ ] [ ] [ ] [ ]
[ MAINTENANCE ] [ ] [ ] [ ] [ ]
Snooker [ xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx ] [ xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx ] [ xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx ] [ xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx ] [ xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx ]
Sun 9 May
Rink 1 [ ] [ ] [ ] [ ] [ ]
[ ] [ ] [ ] [ ] [ ]
Rink 2 [ H. Frye ] [ ] [ ] [ ] [ ]
[ K. Wilson ] [ ] [ ] [ ] [ ]
Rink 3 [ ] [ ] [ ] [ ] [ ]
[ ] [ ] [ ] [ ] [ ]
Rink 4 [ D. Williams ] [ ] [ ] [ ] [ ]
[ ] [ ] [ ] [ ] [ ]
Rink 5 [ ] [ ] [ ] [ ] [ ]
[ ] [ ] [ ] [ ] [ ]
Rink 6 [ ] [ ] [ ] [ ] [ ]
[ ] [ ] [ ] [ ] [ ]
Snooker [ xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx ] [ xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx ] [ xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx ] [ xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx ] [ xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx ]
      10 AM – 11.30 AM     12 NOON 1.30 PM     2 PM – 3.30 PM     4 PM – 5.30 PM   6 PM – 7.30 PM
Mon 10 May
Rink 1 [ ] [ ] [ ] [ ] [ Men’s Umbrella ]
[ ] [ ] [ ] [ ] [ ]
Rink 2 [ ] [ ] [ ] [ ] [ Men’s Umbrella ]
[ ] [ ] [ ] [ ] [ ]
Rink 3 [ H. Frye/R.Bromet ] [ ] [ ] [ ] [ Men’s Umbrella ]
[ K. Wilson/N.Robbins ] [ ] [ ] [ ] [ ]
Rink 4 [ ] [ ] [ ] [ ] [ ]
[ ] [ ] [ ] [ ] [ RESTRICTED TO 24 ]
Rink 5 [ Puddy/Puddy ] [ ] [ ] [ ] [ M. COOPER ]
[ Puddy ] [ ] [ ] [ ] [ COUNTY TRIPLES ]
Rink 6 [ ] [ ] [ ] [ ] [ M.COOPER ]
[ ] [ ] [ ] [ ] [ ]
Snooker [ xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx ] [ xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx ] [ xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx ] [ xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx ] [ xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx ]
Tue 11 May
Rink 1 [ GREENS ] [ ] [ Ladies’ Umbrella ] [ Ladies’ Umbrella ] [ ]
[ MAINTENANCE ] [ ] [ ] [ ] [ ]
Rink 2 [ GREENS ] [ ] [ Ladies’ Umbrella ] [ Ladies’ Umbrella ] [ Dan Nutt ]
[ MAINTENANCE ] [ ] [ ] [ ] [ ]
Rink 3 [ GREENS ] [ ] [ Ladies’ Umbrella ] [ Ladies’ Umbrella ] [ Darcey/Gary ]
[ MAINTENANCE ] [ ] [ ] [ ] [ Dawn ]
Rink 4 [ GREENS ] [ G. Hodge ] [ RESTRICTED TO 24 ] [ RESTRICTED TO 24 ] [ ]
[ MAINTENANCE ] [ R. Sully ] [ ] [ ] [ ]
Rink 5 [ GREENS ] [ ] [ ] [ ] [ ]
[ MAINTENANCE ] [ ] [ ] [ ] [ ]
Rink 6 [ GREENS ] [ ] [ ] [ ] [ ]
[ MAINTENANCE ] [ ] [ ] [ ] [ ]
Snooker [ xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx ] [ xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx ] [ xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx ] [ xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx ] [ xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx ]
      10 AM – 11.30 AM     12 NOON 1.30 PM     2 PM – 3.30 PM     4 PM – 5.30 PM   6 PM – 7.30 PM
Wed 12 May
Rink 1 [ D. Williams ] [ ] [ ] [ ] [ ]
[ ] [ ] [ ] [ ] [ ]
Rink 2 [ Puddy/Puddy ] [ ] [ H & N Whyte ] [ ] [ ]
[ Puddy/M.Cooper ] [ ] [ G. Poolman/R.Rockett ] [ ] [ ]
Rink 3 [ ] [ ] [ ] [ ] [ ]
[ ] [ ] [ ] [ ] [ ]
Rink 4 [ ] [ R.Bromet/N.Robbins/A.Hollier ] [ ] [ ] [ Darcey ]
[ ] [ J.Langridge/B.Nicholls/G.Robbins ] [ ] [ ] [ Dawn ]
Rink 5 [ ] [ ] [ ] [ ] [ ]
[ ] [ ] [ ] [ ] [ ]
Rink 6 [ ] [ ] [ ] [ ] [ ]
[ ] [ ] [ ] [ ] [ ]
Snooker [ xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx ] [ xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx ] [ xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx ] [ xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx ] [ xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx ]
Thu 13 May
Rink 1 [ GREENS ] [ ] [ ] [ ] [ Dan Nutt ]
[ MAINTENANCE ] [ ] [ ] [ ] [ ]
Rink 2 [ GREENS ] [ ] [ ] [ ] [ ]
[ MAINTENANCE ] [ ] [ ] [ ] [ ]
Rink 3 [ GREENS ] [ J.Smart ] [ ] [ ] [ ]
[ MAINTENANCE ] [ P.Coumis ] ] [ ] [ ]
Rink 4 [ GREENS ] [ ] [ Sue Cooper ] [ ] [ ]
[ MAINTENANCE ] [ ] [ ] [ ] [ ]
Rink 5 [ GREENS ] [ ] [ ] [ ] [ ]
[ MAINTENANCE ] [ ] [ ] [ ] [ ]
Rink 6 [ GREENS ] [ ] [ ] [ ] [ ]
[ MAINTENANCE ] [ ] [ ] [ ] [ ]
Snooker [ xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx ] [ xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx ] [ xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx ] [ xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx ] [ xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx ]
      10 AM – 11.30 AM     12 NOON 1.30 PM     2 PM – 3.30 PM     4 PM – 5.30 PM   6 PM – 7.30 PM
Fri 14 May
Rink 1 [ ] [ ] [ Mixed Umbrella ] [ Mixed Umbrella ] [ ]
[ ] [ ] [ ] [ ] [ ]
Rink 2 [ D.Williams ] [ ] [ Mixed Umbrella ] [ Mixed Umbrella ] [ Cooper/Wheatley ]
[ B.Saweard ] [ ] [ ] [ ] [ Davies/Heal ]
Rink 3 [ ] [ ] [ Mixed Umbrella ] [ Mixed Umbrella ] [ P.Sloman ]
[ ] [ ] [ ] [ ] [ F. Waters ]
Rink 4 [ Puddy/Puddy ] [ ] [ RESTRICTED TO 24 ] [ RESTRICTED TO 24 ] [ ]
[ Puddy ] [ ] [ ] [ ] [ ]
Rink 5 [ ] [ ] [ ] [ ] [ Dan Nutt ]
[ ] [ ] [ ] [ ] [ ]
Rink 6 [ ] [ ] [ ] [ ] [ ]
[ ] [ ] [ ] [ ] [ ]
Snooker [ xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx ] [ xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx ] [ xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx ] [ xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx ] [ xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx ]
Sat 15 May
Rink 1 [ GREENS ] [ D. Fairhurst ] [ ] [ ] [ ]
[ MAINTENANCE ] [ K. Fairhurst ] [ ] [ ] [ ]
Rink 2 [ GREENS ] [ ] [ Colin Heal ] [ ] [ ]
[ MAINTENANCE ] [ ] [ ] [ ] [ ]
Rink 3 [ GREENS ] [ ] [ ] [ ] [ ]
[ MAINTENANCE ] [ ] [ ] [ ] [ ]
Rink 4 [ GREENS ] [ J & S. Newman/A. Bowler ] [ ] [ ] [ ]
[ MAINTENANCE ] [ A.Bowler/A.Bowler/A.Bowler ] [ ] [ ] [ ]
Rink 5 [ GREENS ] [ ] [ ] [ ] [ ]
[ MAINTENANCE ] [ ] [ ] [ ] [ ]
Rink 6 [ GREENS ] [ ] [ ] [ ] [ ]
[ MAINTENANCE ] [ ] [ ] [ ] [ ]
Snooker [ xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx ] [ xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx ] [ xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx ] [ xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx ] [ xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx ]
      10 AM – 11.30 AM     12 NOON 1.30 PM     2 PM – 3.30 PM     4 PM – 5.30 PM   6 PM – 7.30 PM
Sun 16 May
Rink 1 [ ] [ ] [ ] [ ] [ ]
[ ] [ ] [ ] [ ] [ ]
Rink 2 [ ] [ ] [ ] [ ] [ ]
[ ] [ ] [ ] [ ] [ ]
Rink 3 [ ] [ P.Sloman/P.Coumis ] [ ] [ ] [ ]
[ ] [ H.Frye/K.Wilson ] [ ] [ ] [ ]
Rink 4 [ ] [ ] [ ] [ ] [ ]
[ ] [ ] [ ] [ ] [ ]
Rink 5 [ ] [ ] [ ] [ ] [ ]
[ ] [ ] [ ] [ ] [ ]
Rink 6 [ ] [ ] [ ] [ ] [ ]
[ ] [ ] [ ] [ ] [ ]
Snooker [ xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx ] [ xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx ] [ xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx ] [ xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx ] [ xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx ]
Mon 17 May
Rink 1 [ ] [ ] [ Vikings – Winscombe  ] [ Vikings – Winscombe  ] [ Men’s Umbrella ]
[ ] [ ] [ O60’s KOC ] [ O60’s KOC ] [ ]
Rink 2 [ ] [ ] [ Vikings – Winscombe  ] [ Vikings – Winscombe  ] [ Men’s Umbrella ]
[ ] [ ] [ O60’s KOC ] [ O60’s KOC ] [ ]
Rink 3 [ H.Frye/K.Wilson ] [ ] [ Vikings – Winscombe  ] [ Vikings – Winscombe  ] [ Men’s Umbrella ]
[ R.Bromet/N.Robbins ] [ ] [ O60’s KOC ] [ O60’s KOC ] [ ]
Rink 4 [ ] [ ] [ Vikings – Winscombe  ] [ Vikings – Winscombe  ] [ ]
[ ] [ ] [ O60’s KOC ] [ O60’s KOC ] [ RESTRICTED TO 24 ]
Rink 5 [ ] [ ] [ ] [ ] [ ]
[ ] [ ] [ ] [ ] [ ]
Rink 6 [ Puddy/Puddy ] [ ] [ ] [ ] [ ]
[ Puddy ] [ ] [ ] [ ] [ ]
Snooker [ ] [ ] [ ] [ ] [ ]
      10 AM – 11.30 AM     12 NOON 1.30 PM     2 PM – 3.30 PM     4 PM – 5.30 PM   6 PM – 7.30 PM
Tue 18 May
Rink 1 [ GREENS ] [ ] [ Ladies’ Umbrella ] [ Ladies’ Umbrella ] [ ]
[ MAINTENANCE ] [ ] [ ] [ ] [ ]
Rink 2 [ GREENS ] [ ] [ Ladies’ Umbrella ] [ Ladies’ Umbrella ] [ ]
[ MAINTENANCE ] [ ] [ ] [ ] [ ]
Rink 3 [ GREENS ] [ ] [ Ladies’ Umbrella ] [ Ladies’ Umbrella ] [ ]
[ MAINTENANCE ] [ ] [ ] [ ] [ ]
Rink 4 [ GREENS ] [ ] [ RESTRICTED TO 24 ] [ RESTRICTED TO 24 ] [ ]
[ MAINTENANCE ] [ ] [ ] [ ] [ ]
Rink 5 [ GREENS ] [ ] [ ] [ ] [ ]
[ MAINTENANCE ] [ ] [ ] [ ] [ ]
Rink 6 [ D. Hubbard ] [ ] [ ] [ ] [ ]
[ J. Newman ] [ ] [ ] [ ] [ ]
Snooker [ ] [ ] [ ] [ ] [ ]
                   
Wed 19 May
Rink 1 [ ] [ ] [ D. Wheatley ] [ ] [ ]
[ ] [ ] [ ] [ ] [ ]
Rink 2 [ Bromet/Robbins/Carmine ] [ ] [ ] [ ] [ ]
[ Hollier/Nicholls/Langridge ] [ ] [ ] [ ] [ ]
Rink 3 [ ] [ ] [ M.Willetts/M.Campbell ] [ ] [ Water/Davies ]
[ ] [ ] [ T.Steer ] [ ] [ National mixed pairs ]
Rink 4 [ Puddy/Puddy ] [ ] [ ] [ Colin Heal ] [ Waters/Davies ]
[ Puddy ] [ ] [ ] [ ] [ National mixed pairs ]
Rink 5 [ ] [ ] [ N. & H Whyte ] [ ] [ P. Sloman/Cooper ]
[ ] [ ] [ R.Rockett/G.Poolman ] [ ] [ D.Nutt/C.Heal ]
Rink 6 [ ] [ ] [ ] [ ] [ ]
[ ] [ ] [ ] [ ] [ ]
Snooker [ ] [ ] [ ] [ ] [ ]
      10 AM – 11.30 AM     12 NOON 1.30 PM     2 PM – 3.30 PM     4 PM – 5.30 PM   6 PM – 7.30 PM
Thu 20 May
Rink 1 [ GREENS ] [ ] [ ] [ ] [ ]
[ MAINTENANCE ] [ ] [ ] [ ] [ ]
Rink 2 [ GREENS ] [ ] [ ] [ ] [ Darcey ]
[ MAINTENANCE ] [ ] [ ] [ ] [ Jemma ]
Rink 3 [ GREENS ] [ ] [ Colin Heal ] [ ] [ ]
[ MAINTENANCE ] [ ] [ ] [ ] [ ]
Rink 4 [ GREENS ] [ J.Smart ] H. Frye ] [ ] [ ]
[ MAINTENANCE ] [ P.Coumis ] [ K. Wilson ] [ ] [ ]
Rink 5 [ GREENS ] [ ] [ ] [ ] [ ]
[ MAINTENANCE ] [ ] [ ] [ ] [ ]
Rink 6 [ GREENS ] [ ] [ ] [ ] [ ]
[ MAINTENANCE ] [ ] [ ] [ ] [ ]
Snooker [ ] [ ] [ ] [ ] [ ]
                   
Fri 21 May
Rink 1 [ ] [ ] [ Mixed Umbrella ] [ Mixed Umbrella ] [ ]
[ ] [ ] [ ] [ ] [ ]
Rink 2 [ Puddy/Puddy ] [ ] [ Mixed Umbrella ] [ Mixed Umbrella ] [ A. Jackson ]
[ Puddy ] [ ] [ ] [ ] [ J. Jackson ]
Rink 3 [ ] [ ] [ Mixed Umbrella ] [ Mixed Umbrella ] [ Cooper/Sloman?Davies ]
[ ] [ ] [ ] [ ] [ County Triples ]
Rink 4 [ ] [ ] [ ] [ ] [ Cooper/Sloman/Davies ]
[ ] [ ] [ ] [ ] [ County Triples ]
Rink 5 [ ] [ ] [ Carmine/Bromett ] [ ] [ D. Nutt ]
[ ] [ ] [ G. Robbins ] [ ] [ ]
Rink 6 [ ] [ ] [ ] [ ] [ ]
[ ] [ ] [ ] [ ] [ ]
Snooker [ ] [ ] [ ] [ ] [ ]
      10 AM – 11.30 AM     12 NOON 1.30 PM     2 PM – 3.30 PM     4 PM – 5.30 PM   6 PM – 7.30 PM
Sat 22 May
Rink 1 [ GREENS ] [ ] [ ] [ ] [ ]
[ MAINTENANCE ] [ ] [ ] [ ] [ ]
Rink 2 [ GREENS ] [ ] [ ] [ ] [ ]
[ MAINTENANCE ] [ ] [ ] [ ] [ ]
Rink 3 [ GREENS ] [ ] [ D. Nutt ] [ ] [ ]
[ MAINTENANCE ] [ ] [ ] [ ] [ ]
Rink 4 [ GREENS ] [ ] [ Colin Heal ] [ ] [ ]
[ MAINTENANCE ] [ ] [ ] [ ] [ ]
Rink 5 [ GREENS ] [ ] [ ] [ ] [ ]
[ MAINTENANCE ] [ ] [ ] [ ] [ ]
Rink 6 [ GREENS ] [ ] [ ] [ ] [ ]
[ MAINTENANCE ] [ ] [ ] [ ] [ ]
Snooker [ ] [ ] [ ] [ ] [ ]
                   
Sun 23 May
Rink 1 [ ] [ ] [ ] [ ] [ ]
[ ] [ ] [ ] [ ] [ ]
Rink 2 [ ] [ ] [ ] [ ] [ ]
[ ] [ ] [ ] [ ] [ ]
Rink 3 [ ] [ ] [ ] [ ] [ ]
[ ] [ ] [ ] [ ] [ ]
Rink 4 [ ] [ H. Frye/K.Wilson ] [ ] [ ] [ ]
[ ] [ P. Sloman/P. Coumis ] [ ] [ ] [ ]
Rink 5 [ ] [ ] [ ] [ ] [ ]
[ ] [ ] [ ] [ ] [ ]
Rink 6 [ ] [ ] [ ] [ ] [ ]
[ ] [ ] [ ] [ ] [ ]
Snooker [ ] [ ] [ ] [ ] [ ]
      10 AM – 11.30 AM     12 NOON 1.30 PM     2 PM – 3.30 PM     4 PM – 5.30 PM   6 PM – 7.30 PM
Mon 24 May
Rink 1 [ ] [ ] [ ] [ ] [ Men’s Umbrella ]
[ ] [ ] [ ] [ ] [ ]
Rink 2 [ ] [ ] [ Ray Stallard ] [ ] [ Men’s Umbrella ]
[ ] [ ] [ Brian Hope ] [ ] [ ]
Rink 3 [ ] [ ] [ ] [ ] [ Men’s Umbrella ]
[ ] [ ] [ ] [ ] [ ]
Rink 4 [ ] [ ] [ ] [ P.Sloman/H.Frye ] [ P.Sloman/H.Frye ]
[ ] [ ] [ ] [ County mixed pairs ] [ County mixed pairs ]
Rink 5 [ H. Frye/K. Wilson ] [ ] [ ] [ P.Sloman/H.Frye ] [ P.Sloman/H.Frye ]
[ R. Bromet/N. Robbins ] [ ] [ ] [ County mixed pairs ] [ County mixed pairs ]
Rink 6 [ ] [ ] [ ] [ ] [ ]
[ ] [ ] [ ] [ ] [ ]
Snooker [ ] [ ] [ ] [ ] [ ]
                   
Tue 25 May
Rink 1 [ GREENS ] [ ] [ Ladies’ Umbrella ] [ Ladies’ Umbrella ] [ ]
[ MAINTENANCE ] [ ] [ ] [ ] [ ]
Rink 2 [ GREENS ] [ ] [ Ladies’ Umbrella ] [ Ladies’ Umbrella ] [ ]
MAINTENANCE ] [ ] [ ] [ ] [ ]
Rink 3 GREENS ] [ ] [ Ladies’ Umbrella ] [ Ladies’ Umbrella ] [ Yatton ]
MAINTENANCE ] [ ] [ ] [ ] [ Double Fours ]
Rink 4 GREENS ] [ ] [ RESTRICTED TO 24 ] [ RESTRICTED TO 24 ] [ Yatton ]
MAINTENANCE ] [ ] [ ] [ ] [ Double Fours ]
Rink 5 GREENS ] [ P. Owen ] [ ] [ ] [ ]
MAINTENANCE ] [ T. Puddy  (Sg)es Hcp)  ] [ ] [ ] [ ]
Rink 6 GREENS ] [ ] [ ] [ ] [ ]
[ MAINTENANCE ] [ ] [ ] [ ] [ ]
Snooker [ MAINTENANCE ] [ ] [ ] [ ] [ ]
      10 AM – 11.30 AM     12 NOON 1.30 PM     2 PM – 3.30 PM     4 PM – 5.30 PM   6 PM – 7.30 PM
Wed 26 May
Rink 1 [ ] [ ] [ ] [ ] [ ]
[ ] [ ] [ ] [ ] [ ]
Rink 2 [ ] [ ] [ ] [ ] [ ]
[ ] [ ] [ ] [ ] [ ]
Rink 3 [ ] [ ] [ ] [ ] [ ]
[ ] [ ] [ ] [ ] [ ]
Rink 4 [ ] [ ] [ ] [ ] [ ]
[ ] [ ] [ ] [ ] [ ]
Rink 5 [ ] [ ] [ ] [ ] [ ]
[ ] [ ] [ ] [ ] [ ]
Rink 6 [ ] [ ] [ ] [ ] [ ]
[ ] [ ] [ ] [ ] [ ]
Snooker [ ] [ ] [ ] [ ] [ ]
Thu 27 May
Rink 1 [ GREENS ] [ ] [ VIKINGS V CLARENCE GOLDS ] [ VIKINGS V CLARENCE ] [ ]
[ MAINTENANCE ] [ ] [ ] [ ] [ ]
Rink 2 [ GREENS ] [ ] [ VIKINGS V CLARENCE ] [ VIKINGS V CLARENCE ] [ ]
[ MAINTENANCE ] [ ] [ ] [ ] [ ]
Rink 3 [ GREENS ] [ ] [ VIKINGS V CLARENCE ] [ VIKINGS V CLARENCE ] [ ]
[ MAINTENANCE ] [ ] [ ] [ ] [ ]
Rink 4 [ GREENS ] [ ] [ VIKINGS V CLARENCE ] [ VIKINGS V CLARENCE ] [ ]
[ MAINTENANCE ] [ ] [ ] [ ] [ ]
Rink 5 [ GREENS ] [ ] [ Frye/Wilson/Waters ] [ Frye/Wilson/Waters ] [ ]
[ MAINTENANCE ] [ ] [ County triples ] [ County triples ] [ ]
Rink 6 [ GREENS ] [ ] [ ] [ ] [ ]
[ MAINTENANCE ] [ ] [ ] [ ] [ ]
Snooker [ ] [ ] [ ] [ ] [ ]
      10 AM – 11.30 AM     12 NOON 1.30 PM     2 PM – 3.30 PM     4 PM – 5.30 PM   6 PM – 7.30 PM
Fri 28 May
Rink 1 [ ] [ ] [ Mixed Umbrella ] [ Mixed Umbrella ] [ ]
[ ] [ ] [ ] [ ] [ ]
Rink 2 [ ] [ ] [ Mixed Umbrella ] [ Mixed Umbrella ] [ ]
[ ] [ ] [ ] [ ] [ ]
Rink 3 [ ] [ ] [ Mixed Umbrella ] [ Mixed Umbrella ] [ ]
[ ] [ ] [ ] [ ] [ ]
Rink 4 [ ] [ ] [ RESTRICTED TO 24 ] [ RESTRICTED TO 24 ] [ Cooper/Wheatley ]
[ ] [ ] [ ] [ ] [ Heal/Davies ]
Rink 5 [ ] [ ] [ ] [ ] [ P. Sloman ]
[ ] [ ] [ ] [ ] [ F. Waters ]
Rink 6 [ ] [ ] [ ] [ ] [ ]
[ ] [ ] [ ] [ ] [ ]
Snooker [ ] [ ] [ ] [ ] [ ]
Sat 29 May GREENS
Rink 1 [ MAINTENANCE ] [ ] [ ] [ ] [ ]
[ GREENS ] [ ] [ ] [ ] [ ]
Rink 2 [ MAINTENANCE ] [ ] [ ] [ ] [ ]
[ GREENS ] [ ] [ ] [ ] [ ]
Rink 3 [ MAINTENANCE ] [ ] [ P.Owen v D. Wheatley ] [ ] [ ]
[ GREENS ] [ ] [ Championship ] [ ] [ ]
Rink 4 [ MAINTENANCE ] [ ] [ ] [ ] [ ]
[ GREENS ] [ ] [ ] [ ] [ ]
Rink 5 [ MAINTENANCE ] [ ] [ ] [ ] [ ]
[ GREENS ] [ ] [ ] [ ] [ ]
Rink 6 [ MAINTENANCE ] [ ] [ ] [ ] [ ]
[ ] [ ] [ ] [ ] [ ]
Snooker [ ] [ ] [ ] [ ] [ ]
      10 AM – 11.30 AM     12 NOON 1.30 PM     2 PM – 3.30 PM     4 PM – 5.30 PM   6 PM – 7.30 PM
Sun 30 May
Rink 1 [ ] [ ] [ ] [ ] [ ]
[ ] [ ] [ ] [ ] [ ]
Rink 2 [ ] [ ] [ ] [ ] [ ]
[ ] [ ] [ ] [ ] [ ]
Rink 3 [ ] [ ] [ ] [ ] [ ]
[ ] [ ] [ ] [ ] [ ]
Rink 4 [ ] [ ] [ ] [ ] [ ]
[ ] [ ] [ ] [ ] [ ]
Rink 5 [ ] [ ] [ ] [ ] [ ]
[ ] [ ] [ ] [ ] [ ]
Rink 6 [ ] [ ] [ ] [ ] [ ]
[ ] [ ] [ ] [ ] [ ]
Snooker [ ] [ ] [ ] [ ] [ ]
Mon 31 May
Rink 1 [ ] [ ] [ ] [ ] [ Men’s Umbrella ]
[ ] [ ] [ ] [ ] [ ]
Rink 2 [ ] [ ] [ ] [ ] [ Men’s Umbrella ]
[ ] [ ] [ ] [ ] [ ]
Rink 3 [ ] [ ] [ ] [ ] [ Men’s Umbrella ]
[ ] [ ] [ ] [ ] [ ]
Rink 4 [ ] [ ] [ ] [ ] [ ]
[ ] [ ] [ ] [ ] [ RESTRICTED TO 24 ]
Rink 5 [ ] [ ] [ ] [ ] [ ]
[ ] [ ] [ ] [ ] [ ]
Rink 6 [ ] [ ] [ ] [ ] [ ]
[ ] [ ] [ ] [ ] [ ]
Snooker [ ] [ ] [ ] [ ] [    ]
      10 AM – 11.30 AM     12 NOON 1.30 PM     2 PM – 3.30 PM     4 PM – 5.30 PM   6 PM – 7.30 PM