Ladies Match Reports 2024

LADIES MATCH REPORTS 2024

Thursday 13th June – Wrington
S. Newman, N. Whyte, P. Taylor
J. Hartree, A. Holland, K, Wilson
P. Turner, R. Cleeves, S. Cooper
CANCELLED DUE TO WEATHER

Tuesday 11th June – West Backwell – WDLL
R. Bailey, S. Sokol, C. Stevens
A. Culpeck, D. Welfare, K. Wilson
F. Payne, B. Jones, S. Cooper
POSTPONED TO 18TH JUNE

Saturday 8th June – Whites v Blues
Whites                                   Blues
P. Turner                                J. Baknyi
E. Williams                            N. Whyte
S. Harrison        24               D. Welfare               13

J. Hartreee                             T. Miles
R. Cleeves                             A. Culpeck
A. Holland        10                 S. Cooper                21

R. Bailey                                M. Slavin
E. Wade                                 V. Edwards
B. Jones           10                  F. Waters                19
Total               44                                                   53

Thursday 6th June – Wells (Allcock Trophy)
T, Miles, P. Coumis, K. Wilson, C. Gazzard                18-18
J. Hartree, S. Cooper, P. Owen, M. Cooper               10-19   28-37

Saturday 1st June – Wedmore – Whites
J. Hartree, E. Williams, A. Holland                                   15-15
D. Callister, R. Cleeves, C. Sage                                       07-32
R. Bailey, M. Kelly, B. Williams                                         24-11    46-58   (3-9)

Tuesday 28th May – Wedmore – WDLL
M. Kelly, M. Slavin, A. Holland                                         21-18
A. Culpeck, B. Williams, S. Sokol                                     21-12
F. Payne, S. Harrison, P. Taylor                                       20-11   62-41

Saturday 25th May – Street (Allcock Trophy)
J. Hartree, S. Cooper, C. Gazzard, M. Cooper              13-17
T. Miles, P. Coumis, K. Wilson, S. Davies                      27-07    40-24

Saturday 25th May – St. Andrews v Blues
D. Gibbs, N. Whyte, P. Taylor                                        07-24
S. Newman, M. Slavin. A. Culpeck                                16-18
M. Hawkins, F. Payne, D. Welfare                                08-22    31-64

Saturday 25th May – Mark Moor v Whites
E. Williams, B. Williams, A. Holland                             22-14
R. Bailey, P. Turner, S. Harrison                                  16-20
D. Callister, B. Jones, C. Stevens                                  30-08    68-42

Friday 24th May – Ashcombe (WL)
R. Bailey, S. Newman, C. Stevens, S. Cooper         27-06
D. Gibbs, E. Williams, B. Williams, K. Wilson         11-15
D. Callister, R. Cleeves, S. Harrison, B. Jones        16-19 54-40

Thursday 23rd May – Congresbury (WDLL)
S. Lawrence, C. Sage, K. Wilson                         20-13
M. Slavin, B. Williams, S. Sokol                          09-19
T. Miles, P. Taylor, A. Holland                            14-29  43-61 (2-8)

Tuesday 21st May – BoS
F. Payne, R. Cleeves, S. Cooper                         25-07
J. Bakonyi, B. Williams, S. Harrison                   16-14
P. Turner, B. Jones, A. Holland                          22-21    63-42

Saturday 18th May – Ashcombe – Blues
M. Slavin, M. Hawkins, S. Cooper                     19-11
T. Miles, S. Sokol, K. Wilson                               19-13
A. Culpeck, P. Taylor, F. Waters                        37-09   75-33

Friday 17th May – Ashcombe (WL)
D. Callister, E. Wade, S. Harrison, B. Jones      29-08
D. Gibbs, C. Sage, M. Hawkins, K. Wilson         09-14
R. Bailey, S. Sokol, A. Fewings, B. Williams       25-10   63-32

Friday 10th May – Portishead (WDLL)
M. Kelly, N. Whyte, S. Sokol                                           07-32
T. Miles, H. Frye, S. Cooper                                           21-09
F. Payne, B. Williams, K. Wilson                                    15-13 43-54 (4-6)

Thursday 9th May – Clevedon (WL)
P. Turner, S. Lawrence, P. Taylor, C. Stevens              17-16
J. Hartree, R. Cleeves, H. Frye, K. Wilson                      14-12
D. Gibbs, E. Wade, S. Harrison, D. Welfare                  24-21   55-49

Tuesday 7th May – Bridgwater
F. Payne. T. Miles, D. Welfare, S.Cooper                       23-07
. S. Newman, B. Williams, S. Soko;P. Taylor                 17-14
J. Hartree. J. Bakanyi, H. Frye, K. Wilson                       23-14     63-35

Sunday 5th May – Street (Top Club)
Singles – I. Cracknell                                                         20-21
Pairs – J. Hartree/K. Wilson                                              12-21
Triples – M. Slavin/B. Williams, S. Copper                      15-19
Fours – D. Gibbs/H. Frye/P.Taylor/A. Fewings               11-20     0-4

Saturday 4th May – Wedmore v Blues
D. Gibbs, M. Hawkins, S. Cooper                     13-19
M. Slavin, N. Whyte, K. Wilson                          16-13
I. Miles, P. Taylor, S. Sokol                                 22-17      51-49   (10-2)

Saturday 4th May – Ashcombe v Whites
D. Callister, H. Frye, I. Cracknell                        19-13
M. Kelly, R. Cleeves, A. Fewings                         11-20
J. Hartree, B. Williams, C. Sage                          13-22    43-55  (2-10)

30th April – Clevedon Prom (WL)
T. Miles, M. Slavin, A. Holland, K. Wilson            25-15
D. Gibbs, G. Poolman, B. Williams, S. Sokol       24-14
F. Payne, A. Culpeck, C. Stevens, P. Taylor         17-18   66-47    (8-2)